alexa Sanal Sunucu , Vds , Vps , Hosting , Kiralık Sunucu , Bizim İşimiz !

TIER III STANDARTINDAYÜKSEK SEVİYE ALTYAPI

1GBit anlık internet erişimine 2 ana omurgadan gelen yüksek hızlı sunucu, hosting ve diğer tüm hizmetlerin altyapısı.

ALTYAPI

BİNA

Datacenter için tasarlanmış bina. O.G enerji, özel trafo 2 x 500 kva Jenaratör. Otomatik Jenaratör Yönetimi. N+1 UPS Sistemi, yük paylaşımı. Yükseltilmiş döşeme.(Raised Floor) Free Cooling hassas klima sistemi. Güvenli geçiş kart sistemi. Hotswap PDU ve bara sistemi. Duman ve gaz dedektörleri. FM-200 gazlı yangın söndürme. UTP HF Cat6 kablolama Tamamı HF enerji kablolama. Layer3 network yapısı. %100 SYN,DDos,Dos koruma. ATX veya Rack sunucu alanları. Tam,Yarım Rack kabinet kiralama. Ayrılmış alan (Data Space). 7/24 monitoring, teknik destek.

ENERJİ

Şehir şebekesinden bağımsız, orta gerilim enerji hattından yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır. Şebeke enerjisinin kesildiği durumlarda, özel havalandırmalı yeraltı katında bulunan yedekli dizel jenaratörler enerji üretmektedir. Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde 8 saatlik zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Jenaratör tarafından üretilen elektrik enerjisi bilgisayar ortamında kontrol edilerek diğer jenaratöre geçiş kararı otomatik olarak verilmektedir. Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

İKLİMLENDİRME

DGN Veri Merkezi iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur. Veri merkezindeki “free cooling” altyapısına sahiptir.

KURUMSAL MENÜ

Powered by WHMCompleteSolution